REJESTRACJA
(+48) 58 524 15 00
POMOC DORAŹNA
(+48) 58 524 15 89
LEKARZE SZPITAL PRZYCHODNIA PRZEPUKLINY OKULISTYKA CENNIK
POŁOŻNICTWO GINEKOLOGIA 24H LECZENIE OTYŁOŚCI PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY PAKIETY ZDROWOTNE POMOC DORAŹNA

Pomoc Ukrainie

Zbrojny napad Rosji na Ukrainę powoduje ogromne zniszczenia i straty w każdej sferze życia obywateli tego kraju. Jedna z najbardziej krytycznych sytuacji panuje obecnie w sferze ochrony zdrowia. Szpital Swissmed z Gdańska, jako placówka medyczna podjęła natychmiastową inicjatywę zbiórki przez naszą Fundację Promedicine środków finansowych na zakup i wyposażenie karetki pogotowia wraz z niezbędnym wyposażeniem i lekami. Pomoc przekazana zostanie do Kliniki Uniwersyteckiej we Lwowie (dawnej Kliniki prof. Rydygiera), z którą od kilku lat blisko współpracujemy, głównie poprzez nasze Centrum Leczenia Przepuklin kierowane przez prof. dr. hab. n. med. Macieja Śmietańskiego, honorowego ambasadora miasta Lwowa oraz laureata honorowych tytułów naukowych na ukraińskich uniwersytetach w Kijowie i Iwano Frankowsku.

Klinika zgłosiła nam swoje pilne zapotrzebowanie na sprzęt, materiały opatrunkowe i leki, które wynika z toczącej się wojny. Klinika nie posiada nawet transportu medycznego, który w całości wysłany został na front działań wojennych. Brakuje także podstawowych materiałów medycznych i lekarstw. Jako placówka medyczna nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tych potrzeb i wraz z Fundacją Promodicine oraz Fundacją LUX MED. im. dr Joanny Perkowicz uruchomiliśmy zbiórkę środków finansowych na zakup potrzebnej pomocy. Inicjatywa przyjęta została z entuzjazmem przez lekarzy oraz pozostały personel naszego szpitala. Dzięki mediom społecznościowym do akcji przyłączyło się również wielu darczyńców spoza naszej organizacji. W ciągu kilku godzin udało się skutecznie zebrać wystarczającą kwotę i zakupić potrzebną pomoc zgodnie ze specyfikacją przesłaną przez profesora Oresta Lerchuka, szefa Kliniki Uniwersyteckiej we Lwowie.

Dziś po południu ambulans wyruszył w drogę na granicę polsko-ukraińską, gdzie zostanie przekazany profesorowi Lerchukowi i pojedzie służyć mieszkańcom Lwowa w tych bardzo trudnych czasach.

Patronat nad akcją przekazania karetki Klinice Uniwersyteckiej we Lwowie objęło Miasto Gdańsk.

Wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w akcję, pracownikom, którzy poświęcili swój czas i wysiłek serdecznie dziękujemy.


[2022-03-04]

Formularz kontaktowy

Ładowanie