Rejestracja: (+48) 58 524 15 00
LEKARZE SZPITAL PRZYCHODNIA PRZEPUKLINY OKULISTYKA CENNIK
POŁOŻNICTWO GINEKOLOGIA 24H LECZENIE OTYŁOŚCI PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY PAKIETY ZDROWOTNE POMOC DORAŹNA

Moja ciążaOddział Położniczo-Neonatologiczny zaprasza pacjentki już w trymestrze zerowym. To bardzo istotny czas dla kobiety, kiedy to specjalistyczna opieka przed zapłodnieniem ma charakter prewencji pierwotnej a jej celem jest potwierdzenie zamiaru zajścia w ciążę, ograniczenie wszelkich potencjalnych zagrożeń oraz rozpoznanie poddających się modyfikacji czynników ryzyka związanych z ciążą. Naszym zadaniem jest objęcie kompleksową opieką kobiety na etapie planowania ciąży tak, aby wdrożyć pewne działania profilaktyczne jeszcze przed etapem organogenezy płodu.


O komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek na oddziale dba KOORDYNATOR ODDZIAŁU POŁOŻNICZO-NEONATOLOGICZNEGO w zakresie położnictwa: lek med. Inga Kowalik specjalista położnictwa i ginekologii wraz z zespołem lekarzy specjalistów.


To propozycja dla kobiet, które:

- chcą być wysłuchane i zrozumiane

- są świadome swoich potrzeb

- pragną aktywnie przygotować się do ciąży i porodu


Z pakietu mogą skorzystać kobiety na etapie planowania ciąży (trymestr zerowy) oraz będące w I i II trymestrze ciąży.


Pierwsze spotkanie obejmuje:

- kompleksową konsultację lekarza ginekologa-położnika uzależnioną od trymestru:

A) Trymestr zerowy: działania medyczne obejmują szczegółowy wywiad oraz badania przedmiotowe, przeprowadzenie badań USG oraz zalecenie wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych.

B) Trymestr I i II: podczas pierwszego spotkania lekarz położnik szczegółowo zapoznaje się z historią zdrowia i chorób pacjentki, określa wiek ciążowy, ewentualne czynniki ryzyka, które uprawniają do nazwania danej ciąży HRP (ciąża wysokiego ryzyka). Wykonuje szczegółowe badania USG, badania kolposkopowe jeśli sytuacja tego wymaga, zaleca wykonanie badań dodatkowych, przestrzeganie określonej diety oraz suplementacji witaminowej.

Kolejne konsultacje i badania są uzależnione od indywidualnego prowadzenia opieki nad pacjentką i obejmują:

- prowadząc ciążę w szpitalu Swissmed, pacjentka ma możliwość przeprowadzenia pierwszych badań prenatalnych

- USG „genetyczne” pomiędzy 11.0 a 13.6 tygodniem ciąży z oszacowaniem ryzyka skorygowanego wg FMF, które jest wykonywane przez lekarzy specjalizujących się w medycynie perinatalnej

- USG „połówkowe”, również wykonywane przez lekarzy specjalizujących się w medycynie perinatalnej, na doskonałej klasy aparatach USG

- możliwość przeprowadzenia badań kolposkopowych na każdym etapie rozwoju ciąży

- możliwość prowadzenia ciężarnych z podwyższonym ryzykiem raka szyjki macicy (nieprawidłowe wyniki badań cytologicznych, dodatni test HPV)


Postępowanie zgodne z najnowszymi Standardami Opieki Okołoporodowej to podstawowy cel Oddziału, a przeprowadzenie każdej kobiety od momentu planowania ciąży do okresu połogu w poczuciu pełnego bezpieczeństwa to nasza misja.


Umowa na pakiet Moja Ciąża - PDF

Informacja

Zapoznaj się z ważnnymi dokumentami do pobrania dla pacjentów szpitala:
Dokumenty do pobrania

Formularz kontaktowy

Ładowanie