Rejestracja: (+48) 58 524 15 00
LEKARZE SZPITAL PRZYCHODNIA LEKARZ RODZINNY NFZ POŁOŻNICTWO GINEKOLOGIA 24H
REHABILITACJA PAKIETY ZDROWOTNE SENIORZY CENNIK GALERIA DO POBRANIA

Pozostałe zabiegi

Zabieg usunięcia kępek żółtych, gradówki i skrzydlika

1. Zabieg usunięcia kępek żółtych

Kępki żółte związane są z  odkładaniem cholesterolu w skórze. Są to płasko-wyniosłe, miękkie guzki  zlokalizowane zwykle na powiekach górnych, rzadziej dolnych.

Zabieg wycięcia ich jest szybki i bezbolesny. Po operacji przez krótki czas należy nosić opatrunek, a proces gojenia trwa zazwyczaj do 7 dni.

2. Zabieg usunięcia gradówki

Gradówka to niewielki, twardy, mało bolesny guzek, który występuje na powiece górnej lub dolnej. Często powstaje wskutek niewyleczonego  jęczmienia. Zabieg polega na nacięciu skóry i wyłyżeczkowaniu zalegających w gradówce mas oraz jej torebki-zapobiega to nawrotom. Po zabiegu przez kilka godzin nosi się uciskający opatrunek na powiece, a przez okres kilku dni stosuje się maść bądź krople z antybiotykiem.

3. Zabieg usunięcia skrzydlika

Skrzydlik to nieprawidłowa tkanka rozrastająca się w kształcie skrzydła od spojówki i narastająca  na rogówkę. Jeżeli skrzydlik jest bardzo duży, tak, że upośledza widzenie lub oko wygląda brzydko trzeba usunąć go chirurgicznie. Po zabiegu przez kilka dni stosuje się krople, a opatrunek zostaje na oku do pierwszej kontroli dzień po zabiegu.

4. Zatyczki do kanalików łzowych w zespole suchego oka

Pacjentom cierpiącym na zespół suchego oka Centrum Okulistyki Laserowej Swissmed proponuje nowość – zatyczki do kanalików łzowych.

Zespół suchego oka jest jedną z najczęstszych przewlekłych dolegliwości okulistycznych. Poprzez zmniejszoną ilość wydzielanych łez wysychają spojówki i rogówki oczu. Towarzyszy temu pieczenie , uczucie ciała obcego pod powieką, podrażnienie, zaczerwienienie, nieostrość widzenia, a w  zaawansowanym stadium nawet ból. Standardowo należy nawilżać gałkę oczną kroplami tzw. ,, sztucznymi łzami’’, jednak nie zawsze efekty są zadowalające.

Alternatywą wobec kropel są właśnie zatyczki do kanalików łzowych, które ograniczają odpływ łez. Są to niewielkie koreczki, które implantuje się na okres 6m-cy. Umieszczenie ich w dolnych kanalikach łzowych trwa 5 minut i jest całkowicie bezbolesne.

Ważne, aby pacjenci nie bagatelizowali choroby suchego oka i nie czekali do momentu, w którym znacznie nasilą się dolegliwości wyschniętych gałek ocznych i pogorszy jakość widzenia.

W centrum Okulistyki Laserowej wizyta wraz z założeniem zatyczek typu „PARASOL” to 400 zł.

Zatyczki nie wypadają i są łatwo usuwane po upływie 6 m-cy.

Informacja

Zapoznaj się z ważnnymi dokumentami do pobrania dla pacjentów szpitala:
Dokumenty do pobrania

Formularz kontaktowy

Ładowanie