Rejestracja: (+48) 58 524 15 00
LEKARZE SZPITAL PRZYCHODNIA LEKARZ RODZINNY NFZ POŁOŻNICTWO GINEKOLOGIA 24H
REHABILITACJA PAKIETY ZDROWOTNE SENIORZY CENNIK GALERIA DO POBRANIA

Aktualności

Zapoznaj się z nowościami i aktualnymi promocjami

1. PROMOCJA na zabieg laserowej korekcji wzroku

W miesiącu kwietniu 2017 r. każdy pacjent, który wykona badanie i zabieg korekcji wzroku w ciągu jednego dnia, otrzyma 10% rabatu na zabieg.

2. PROMOCJA na zabieg usunięcia zaćmy

Każdy pacjent, który w lutym br. wykonał zabieg zaćmy jednego oka odpłatnie, a zdecyduje się na zabieg drugiego oka do końca MARCA 2017 r. otrzyma rabat 10% na drugi zabieg.
Więcej informacji na temat zabiegu i wszczepianych soczewek.

3. Promocja na laserową korekcję wzroku

Do końca stycznia 2017 r. obowiązuje promocja na laserową korekcję wzroku.

Dla  wszystkich pacjentów wynosi ona 10% i dotyczy pacjentów, którzy wykonają zarówno badania jak i zabieg jednego dnia.

4. PROMOCJA na zabieg usunięcia zaćmy

Od dnia 17.10.2016 r. do 31.12.2016 r. w Centrum Okulistyki Laserowej i Chirurgii Zaćmy w ramach promocji każdy pacjent, który wykona zabieg usunięcia zaćmy otrzymuje 10% rabat na zabieg drugiego oka. Zabieg drugiego oka musi być wykonany do dnia 31.12.2016 r.

Czytaj więcej ...

5. Promocja dla Służb Mundurowych i Służby Zdrowia na laserową korekcję wzroku

Do końca roku Centrum Okulistyki Laserowej Swissmed proponuje specjalną ofertę z 10% rabatem na laserową korekcję wzroku wybraną metodą dla pracowników z poszczególnych grup zawodowych:

- strażacy

- policjanci

- straż graniczna

- pracownicy PKP

- wojsko

- marynarze

- pracownicy ochrony zdrowia

6. WIOSENNA PROMOCJA na zabiegi usunięcia zaćmy

Od 1 do 31 maja 2016 roku w Centrum Okulistyki Laserowej w gdańskim Szpitalu Swissmed oferujemy zniżki na zabiegi usunięcia zaćmy.

Pacjenci, którzy odbędą wizytę kwalifikacyjną, wykonają badania oraz zabieg w miesiącu maju 2016 r. otrzymają na operację 10% rabatu od cen katalogowych. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Centrum na stronie www.swissmed.com.pl/col. Szczegóły promocji i rejestracja pod numerem telefonu 58 740 24 30 lub 517 815 124 .

7. Promocja na okulistyczne badanie OCT

Od 1 października 2015 badanie OCT w promocyjnej cenie 100 zł!

Badanie OCT
 inaczej koherentna tomografia dna oka służy do badania przekroju warstw siatkówki. Wykorzystuje się je do wczesnej diagnostyki schorzeń takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), zmiany cukrzycowe w siatkówce oka, otwór w plamce czy nowotwory oka. Badanie to pozwala również monitorować wyniki leczenia tych chorób. Badanie jest bezdotykowe i bezbolesne.

Szczegóły i rejestracja pod numerem telefonu 58 740 24 30 lub 517 815 124.

8. Promocja - Laserowa Korekcja Wzroku

Od 01 grudnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. w Centrum Okulistyki Laserowej oferujemy Promocję na zabiegi laserowej korekcji wzroku. Dla wszystkich pacjentów, którzy w tym okresie wykonają zarówno badania jak i zabieg jednego dnia proponujemy  rabat 10% od cen katalogowych. Szczegóły pod numerem telefonu 58 740 24 30 lub 517 815 126.

9. NOWOROCZNA PROMOCJA na zabiegi laserowej korekcji wzroku

Od 01 stycznia 2015 r. do 31 stycznia 2015 r. w Centrum Okulistyki Laserowej oferujemy Noworoczną Promocję na zabiegi laserowej korekcji wzroku. Dla wszystkich pacjentów, którzy wykonają zarówno badania jak i zabieg w tym okresie - rabat 10% od cen katalogowych.Szczegóły pod numerem telefonu 58 740 24 30 lub 517 815 12.

10. PIERWSZE URODZINY NOWEGO LASERA W NASZYM CENTRUM

Szanowni pacjenci,

W lipcu mija rok od reorganizacji i modernizacji naszej placówki. Pragniemy podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami. Pracujemy na najnowocześniejszym laserze Amaris 750S firmy Schwind, który od lipca zeszłego roku daje naszym pacjentom rewelacyjne wyniki po zabiegach laserowej korekcji wzroku.

Przeprowadziliśmy ponad 200 zabiegów korekcji wzroku, z czego ponad 100 samą tylko metodą TRANS PRK. Cała procedura opracowana przez firmę Schwind  jest zupełnie bezbolesna, bezdotykowa i całkowicie bezpieczna! Rozpoczynając zabieg operator zakłada rozwórkę (która jest konieczna przy każdej metodzie i uniemożliwia zamknięcie oka), a cały zabieg przebiega bezboleśnie i bez dotykania oka jakimkolwiek narzędziem.

Możemy poszczycić się zastosowaniem leku o nazwie mitomycyna, która przygotowywana jest z obowiązującymi standardami, a to wszystko po to, by usługi i  efekty laserowej  korekcji wzroku były naprawdę na najwyższym poziomie. Użycie mitomycyny przy metodzie TRANS PRK  zapobiega powstawaniu efektu przymglenia rogówki w procesie gojenia.

Choć zabieg TRANS PRK jest bezbolesny, w pierwszych dwóch dobach po nim mogą pojawić się pewne dolegliwości. Dlatego każdy z naszych pacjentów jest zabezpieczony i otrzymuje zestaw kropli w tym przeciwbólowych. Pragniemy zwrócić uwagę na najistotniejszy fakt: decydując się na wykonanie zabiegu laserowej korekcji wzroku – to operator na podstawie wyników badania zaleca metody, bądź jedną konkretną do wykonania zabiegu. Bez względu na metodę, po okresie miesiąca od zabiegu, kiedy skończy się proces gojenia, żaden pacjent nie będzie pamiętał dwudniowego dyskomfortu, a radość z pełnej ostrości widzenia bez okularów czy soczewek będzie niezmierna.

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, jeśli macie wątpliwości zapraszamy do naszego Centrum – wyjaśnimy całą procedurę przeprowadzenia zabiegu, a to Wy, Pacjenci podejmiecie decyzję czy zaufacie naszemu wieloletniemu doświadczeniu, nowoczesnemu laserowi i świetnemu zespołowi i wykonacie zabieg w szpitalu Swissmed położonym w pięknej okolicy blisko centrum Gdańska.

11. NOWOŚĆ W CENTRUM OKULISTYKI LASEROWEJ

ZASTOSOWANIE MITOMYCYNY W  CHIRURGII REFRAKCYJNEJ.

 Zabiegi  laserowej korekcji wzroku (refrakcyjne) cieszą się coraz większą popularnością. Dążymy do doskonalenia efektów naszej pracy i właśnie dlatego, by zminimalizować skutki uboczne zabiegów, wdrożyliśmy zastosowanie leku o nazwie mitomycyna.

Jednym z efektów niepożądanych  w korekcji wzroku  jest przymglenie rogówki (z ang. haze). Jest to  efekt patologicznego gojenia rogówki. Przymglenie rogówki prowadzi do spadku ostrości wzroku i poczucia kontrastu. W takim wypadku zastosowanie ma właśnie mitomycyna, która pomaga w uzyskaniu najlepszego efektu zabiegu.

12. ZABIEG LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU KROK PO KROKU

 • W pokoju przygotowawczo-odpoczynkowym pacjent zakłada jednorazowa koszulę, ochraniacze na obuwie i czepek ochronny
 • Pielęgniarka podaje pacjentowi syrop uspokajający, przemywa twarz środkiem odkażającym  i zakrapla oczy kroplami znieczulającymi
 • Pacjent udaje się na salę zabiegową, kładzie na łóżku, a pielęgniarka ponownie podaje krople znieczulające
 • Operator przykrywa twarz serwetą okulistyczną z wyciętą częścią na oko i zakłada rozwórkę, która uniemożliwia mrugnięcie
 • Lekarz ustawia ramie lasera nad okiem pacjenta i zaczyna zabieg, który trwa od 7 do 20 minut na dwoje oczu
 • Po zakończeniu zabiegu pielęgniarka odprowadza pacjenta do pokoju przygotowawczo-odpoczynkowego na około 30 minut
 • Pacjent przechodzi do gabinetu okulistycznego, gdzie lekarz operujący ogląda operowane oczy w lampie szczelinowej celem kontroli
 • Przekazanie niezbędnych zaleceń i wypisanie pacjenta do domu

13. JAK ROZPOZNAĆ ZAĆMĘ?

Pierwsze objawy zaćmy bywają przez pacjentów bagatelizowane. Początkowo choroba objawia się niewielkim zamgleniem obrazu, obniżeniem kontrastu i wyrazistości barw. Z czasem objawy nasilają się. W bardziej zaawansowanym stadium choroby dostrzegalne są jedynie niewyraźne kształty, a w najbardziej rozwiniętym-wyłącznie światło i ciemność.

 WYBÓR ODPOWIEDNIEGO IMPLANTU SOCZEWKOWEGO.

 Wybór wszczepianych soczewek ma poważny wpływ na jakość naszego widzenia, a co za tym idzie-komfort życia po zabiegu usunięcia zaćmy. Na rynku jest dostępnych wiele modeli o różnym poziomie zaawansowania technologicznego. W szpitalu Swissmed podczas zabiegu wszczepiane są soczewki firmy Alcon. Niestety, wiele placówek nie informuje pacjentów o tym, jakie soczewki zostaną wykorzystane podczas zabiegu. Ze względu na ograniczenia związane z refundacją NFZ pacjenci nie mają możliwości wyboru rodzaju soczewki i ważne jest, aby podczas pierwszej wizyty kwalifikującej i rozmowy z doktorem poznali szczegóły rodzaju implantu, który będzie mógł być u nich zastosowany.

Przy zabiegach prywatnych pacjenci wspólnie z lekarzem kwalifikującym dobierają najkorzystniejszą dla nich soczewkę. Przedstawiamy możliwości wyboru.

 AcrySof ReSTOR :soczewki do pełnego zakresu widzenia

 Mogą zapewnić doskonały wzrok w całym spektrum widzenia-z bliska, daleka oraz na odległość pośrednią. Jest to szansa nie tylko dla chorych na zaćmę, ale także na prezbiopię-tzw. starczowzroczność, czyli ograniczenie ostrego widzenia z bliska, które pojawia się u wszystkich osób po ukończeniu ok. 45 roku życia. Oznacza to, ze po zabiegu pacjenci nie muszą nosić żadnych okularów.

 AcrySof ReSTOR Toric: pełen zakres widzenia i korekcji astygmatyzmu

 Jest to najnowocześniejsza soczewka toryczna i wieloogniskowa. Oznacza to, że zapewnia dobry wzrok z bliska, daleka i pośrednich odległości oraz dodatkowo koryguje astygmatyzm. Dzięki niej pacjent może całkowicie uwolnić się od stosowania okularów po zabiegu.

 AcrySof Toric: soczewki do korekcji astygmatyzmu

 Osoba, która ma jednocześnie zaćmę i astygmatyzm rogówkowy, po zabiegu chirurgicznym usunięcia zaćmy z wszczepieniem standardowej soczewki jednoogniskowej będzie skazana na dwie pary okularów-do dali i bliży. Wszczepienie jednoogniskowej soczewki AcrySof Toric pozwala na korekcję astygmatyzmu dzięki czemu poprawi się ostrość widzenia, kontrast i umożliwia pozbycia się jednej pary okularów-do dali.

 AcrySof IQ: asferyczna soczewka jednoogniskowa

 Jest to najlepsza soczewka z grupy soczewek jednoogniskowych poprawiająca kontrast, ostrość kolorów, redukująca niepożądane zjawiska fotooptyczne (odblaski, aureole wokół źródeł światła) najczęściej występujące w warunkach nocnych. Przeznaczona jest dla wszystkich, a w szczególności dla osób pracujących przy sztucznym oświetleniu i w nocy (zawodowych kierowców, pilotów).

14. Laserowa korekcja wzroku a Presbiopia (starczowzroczność)

Zabieg laserowej korekcji wzroku, umożliwia zlikwidowanie wady wzroku : krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu, a więc pozwala wszystkim tym, którzy używają okularów do dali na pozbycie się ich. Są jednak pacjenci którzy noszą okulary tylko do czytania czyli do bliży, a związane jest to z presbiopią inaczej zwaną starczowzrocznością.

Po 40 roku życia mięśnie oka słabną, tracą zdolność akomodacji i dlatego konieczne są okulary do czytania, pisania i pracy przy komputerze. Proces starczowzroczności jest niestety postępujący i nie może tu pomóc laserowa korekcja wzroku. Alternatywą jest tutaj inny zabieg, a mianowicie wymiana soczewki wewnątrzgałkowej. Podkreślić należy, że wymiana soczewki to jedyny trwały i dożywotni zabieg zlikwidowania presbiopii. Dzięki wszczepieniu soczewki Restor, pacjent już nigdy nie założy okularów do dali, bliży i odległości pośrednich.

Co ważne w oku z implantem soczewkowym nigdy nie pojawi się zaćma, choroba większości osób w podeszłym wieku.

Zapraszamy pacjentów z problemem presbiopii do Centrum Okulistyki Laserowej szpitala Swissmed. Możemy Wam pomóc! Dzięki zabiegowi wymiany soczewki w oku zyskacie tak jak pacjenci po laserowej korekcji wzroku wygodę i nową jakość życia!

15. Dlaczego korzystamy z Wavefront?

Podstawowe wady wzroku, które zmuszają do noszenia okularów to krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Początkowo tylko one były likwidowane podczas zabiegów laserowej korekcji wad wzroku. Jednak  występują również innego rodzaju wady. Nazywane są aberracjami wyższego rzędu, których obecność również wpływa na ostrość widzenia. Są one niepowtarzalne i indywidualne jak odcisk palca każdego człowieka. Do ich pomiaru wymagane jest specjalistyczne urządzenie zwane aberrometrem oraz technologia obliczeniowa, tak zwana analiza czoła fali (wavefront). Dane zebrane z tego urządzenia określają całkowitą wadę wzroku czyli wadę podstawową a także ilość i jakość dodatkowych aberracji wyższego rzędu w układzie optycznym oka. Trafiają one bezpośrednio do komputera lasera, który na ich podstawie indywidualnie dla każdego pacjenta planuje profil zabiegu.

Dlatego w Centrum Okulistyki Laserowej Szpitala Swissmed wszystkie zabiegi laserowej korekcji wzroku oparte są na technologi Wavefront. Są indywidualne i niepowtarzalne jak każdy z naszych Pacjentów.

16. TransPRK - rewolucja w laserowej korekcji wad wzroku JUŻ DOSTĘPNA

Centrum Okulistyki Laserowej Szpitala Swismed jako jeden z dwóch ośrodków w Polsce zajmujący się laserową korekcją wzroku pracuje na najnowszym, innowacyjnym laserze Amaris 750S firmy Schwind.

W roku 2010 firma Schwind opracowała całkowicie nową metodę usuwania wad wzroku - TransPRK i jako jedyna w świecie skonstruowała laser pozwalający na bezdotykowy przebieg całej operacji. Dzięki unikalnej technologii urządzenie nie potrzebuje chirurgicznego przygotowania oka do laserowania. Każdy etap zabiegu wykonywany jest wyłącznie światłem a pacjent tylko patrzy w migający punkt fiksacyjny. Cała procedura jest zupełnie bezbolesna, bezdotykowa i całkowicie bezpieczna! Dodatkowo najszybsza częstotliwość pracy (750 Hz) pozwala usuwać nawet największe wady w kilka sekund. Na uwagę zasługuje jeszcze jeden ważny dla precyzji zabiegu parametr. Jest nim średnica wiązki promienia lasera, im jest ona mniejsza tym precyzja urządzenia większa. Laser Amaris 750S firmy Schwind ma średnicę wiązki 0,54 mm. W chwili obecnej to najmniejsza średnica wśród urządzeń dostępnych na rynku.

Jeżeli chcesz pozbyć się wady wzroku w sposób bezpieczny, bezbolesny i bezdotykowy zapraszamy!

17. Reorganizacja placówki Centrum Okulistyki Swissmed

Szanowni Państwo,

   W związku z reorganizacją i modernizacją naszej placówki, mając na celu utrzymanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa wykonywanych przez nas zabiegów z zakresu laserowej korekcji wzroku pragniemy poinformować że:

 • Z dniem 30.06.2012 zakończyliśmy współpracę z firmą Artlife sp z o.o. , dotychczasowym dostawcą urządzeń do laserowej korekcji wzroku. W chwili obecnej pracujemy wyłącznie na własnych, fabrycznie nowych urządzeniach.
 • Zakupiliśmy najnowszej generacji sprzęt do diagnostyki i zabiegów Laserowej Korekcji Wzroku. Obecnie używamy lasera Amaris 750s niemieckiej firmy Schwind oraz mikrokeratomu  Cariazzo-Pendular. Do kwalifikacji przed zabiegiem wykorzystujemy stację diagnostyczną Corneal Wavefront Analyzer. Komunikuje się ona bezpośrednio z komputerem lasera, eliminując konieczność „ręcznego” przenoszenia danych pomiędzy urządzeniami.
 • Centrum Okulistyki Laserowej Szpitala Swissmed pracuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do18.00 w budynku Szpitala Swissmed w Gdańsku pod adresem ul. Wileńska 44. 
 • Zabiegi laserowej korekcji wzroku przeprowadza ten sam doświadczony zespół

Więcej informacji można uzyskać poprzez nasz formularz kontaktowy oraz pod numerem telefonu 58 740 24 30

Serdecznie zapraszam 

Koordynator Chirurgii Okulistycznej Szpitala Swissmed
lek. med. Piotr Klikowicz 

18. Jesienna Promocja na zabiegi Zaćmy

Od 1 października do 31 października 2015 roku w Centrum Okulistyki Laserowej w gdańskim Szpitalu Swissmed oferujemy zniżki na zabiegi usunięcia zaćmy.

Pacjenci, którzy wykonają zarówno badania jak i zabieg do 31 października 2015 r. otrzymają na operację 10% rabatu od cen katalogowych. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Centrum na stronie www.swissmed.com.pl/col. Szczegóły promocji i rejestracja pod numerem telefonu 58 740 24 30 lub 517 815 124 .

Informacja

Zapoznaj się z ważnnymi dokumentami do pobrania dla pacjentów szpitala:
Dokumenty do pobrania

Formularz kontaktowy

Ładowanie