Rejestracja: (+48) 58 524 15 00
LEKARZE SZPITAL PRZYCHODNIA PRZEPUKLINY OKULISTYKA CENNIK
POŁOŻNICTWO GINEKOLOGIA 24H SENIORZY PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY GALERIA BEZPIECZNY SZPITAL

Biopsja wycinająca zmiany skórne

Biopsja wycinająca zmiany skórne

Biopsja wycinająca to zabieg, podczas którego chirurg wycina zmianę skórną niejednoznaczną onkologicznie wraz z marginesem tkanek zdrowych. Niejednokrotnie usuwane są zmiany powodujące dyskomfort estetyczny lub utrudniające codzienne funkcjonowanie. Zmiana zakwalifikowana do wycięcia przez dermatologa lub chirurga musi być usunięta w całości wraz z minimalnym marginesem chirurgicznym. Wycięty preparat oddawany jest do badania histopatologicznego. Po otrzymaniu wyniku podejmowane są dalsze decyzje.

Technika zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W wyjątkowych sytuacjach może być przeprowadzany w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym (zmiany rozległe, trudne lokalizacje, ubytki wymagające plastyki płatowej). Trwa od około 10 do 40 minut. Po zastosowaniu znieczulenia nasiękowego jednoprocentową lignokainą, zmiana wycinana jest skalpelem chirurgicznym. Następnie zakładane są szwy na skórę, a czasami także na tkankę podskórną.

Przygotowanie do zabiegu i opieka pooperacyjna

Nie musisz być na czczo. Poinformuj chirurga o przyjmowanych lekach oraz reakcjach alergicznych w przeszłości. W dniu zabiegu weź prysznic – nie stosuj na miejsce operowane maści, kremów ani środków natłuszczających.

Opieka pooperacyjna

20 min po zakończeniu zabiegu możesz opuścić klinikę. W dniu zabiegu staraj się unikać nadmiernej aktywności fizycznej. Raz na dobę przemyj ranę środkiem odkażającym, nałóż czysty opatrunek. Umów się na usunięcie szwów wedle zaleceń operatora.

Cięcie chirurgiczne?
Przed zabiegiem chirurgicznym, chirurg przedyskutuje z Tobą optymalne cięcie skórne. Staramy się, aby było minimalnie widoczne, a ułożenie zbieżnie do linii Langera – linii zmniejszonego napięcia skóry. Takie ułożenie cięcia zapewni maksymalną estetykę blizny, która zawsze pozostaje po zabiegu chirurgicznym.

Informacja

Zapoznaj się z ważnnymi dokumentami do pobrania dla pacjentów szpitala:
Dokumenty do pobrania

Formularz kontaktowy

Ładowanie