Infolinia: (+48) 58 524 15 00
NASI LEKARZE ODDZIAŁY SZPITAL PRZYCHODNIA SENIORZY REHABILITACJA PAKIETY

Badania genetyczne w kierunku Zespołu Ehlersa Danlosa, Marfana i pokrewnych

Miło nam poinformować, iż w naszej ofercie badań znalazł się nowy panel badań w kierunku Zespołu Ehlersa Danlosa, Marfana i pokrewnych:

Najlepszą metodą diagnostyki zespołów Ehlersa-Danlosa (EDS), Marfana (MFS) i Loeysa-Dietza (LDS) jest sekwencjonowanie następnej generacji (NGS), które umożliwia jednoczasowe zbadanie wszystkich ok. 50 genów, w których uszkodzenia powodują występowanie powyższych chorób.

Zespoły EDS, MFS i LDS są często trudne do rozróżnienia na podstawie objawów klinicznych, dlatego też diagnostyka pozwalająca na analizę wszystkich genów przyczynowych jest rozwiązaniem optymalnym. Co więcej, każdy z omawianych zespołów może być spowodowany mutacjami w jednym z kilku lub kilkudziesięciu różnych genów, co sprawia, że diagnostyka molekularna metodami klasycznymi jest trudna i bardzo kosztowna.

Dzięki wykorzystaniu przez CGM GENESIS rewolucyjnego podejścia diagnostycznego opartego na technologii NGS, mogliśmy opracować innowacyjne, kompleksowe testy genetyczne, których nie da się przeprowadzić z zastosowaniem rutynowych metod badawczych. Całkowita cena badania genetycznego z opisem  wyniku  wynosi  3850 zł.


[2018-03-02]
Przychodnia Wileńska
  • Przychodnia Wileńska
  • Szpital Gdańsk

Formularz kontaktowy

Ładowanie