Rejestracja: (+48) 58 524 15 00
LEKARZE ODDZIAŁY SZPITAL PRZYCHODNIA SENIORZY REHABILITACJA PAKIETY

Poradnia podologiczna

Przychodnia Swissmed, ul. Jaśkowa Dolina 132, Gdańsk

Podologia to dziedzina medycyny, która diagnozuje i leczy choroby stóp i stawów skokowych. Stopy wpływają na całość mechaniki naszego ciała. Gdy są płaskie lub koślawe, to ustawiają się w rotacji do wewnątrz i przenoszą tę rotację w górę po kościach piszczeli i ud, powodując liczne dolegliwości bólowe a nieleczone – zwyrodnienia.

Poradnia podologiczna przeznaczona jest dla pacjentów:

 • ograniczonych ruchowo,
 • dotkniętych chorobami skóry, kości i stawów,
 • chorobami przemiany materii (np. cukrzyca),
 • wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (jak haluksy, palce młoteczkowate),
 • z różnymi dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, wrastającymi lub grzybiczymi paznokciami, pocącymi się stopami, suchą pękającą skórą na piętach.

Leczenie polega na zastosowaniu specjalistycznych wkładek korygujących wadę z równoczesną rehabilitacją, która łączy w sobie zabiegi fizykoterapeutyczne (laser i ultradźwięki) z terapią manualną.

Wybrane schorzenia leczone w poradni podologicznej Swissmed:

 • Haluksy
  Nie tyle je wyleczą, bo teoretyzując, żeby doszło do pełnego przywrócenia prawidłowej osi skoślawionego palucha, na wkładkach powinno się chodzić tyle lat ile chodziło się na stopach zniekształconych, co spowodują zatrzymanie powiększania się koślawości. A po leczeniu operacyjnym zapobiegną nawrotowi haluksów.
 • Bolące kolana
  W wielu przypadkach, zmniejszanie się lub ustąpienie bólów kolan po zastosowaniu wkładek następuje już w pierwszym tygodniu chodzenia. Oczywiście bóle muszą być wynikiem nieprawidłowej geometrii nóg, a to podlega ocenie podczas badania lekarskiego.
 • Bolące biodra
  Te stawy bardzo długo nie dają wyraźnych dolegliwości bólowych, nawet gdy są regularnie przeciążane. I często dochodzi w nich do pierwszych zmian zwyrodnieniowych, zanim pacjent zacznie szukać pomocy. Wówczas oprócz wkładek stosuję klasyczną rehabilitację z zastosowaniem najnowocześniejszych zabiegów mających pobudzić tkanki do regeneracji, między innymi głęboką stymulację elektromagnetyczną.
 • Bóle kręgosłupa lędźwiowego
  Poziome ustawienie kości krzyżowej (większe wypięcie pośladków), towarzyszące płaskostopiu, wywołuje kątowe załamanie łuku lordozy w segmencie L5/S1, które z czasem może skutkować zsuwaniem się kręgosłupa z kości krzyżowej, czyli tworzy się ześlizg (kręgozmyk). Skorygowanie wady w porę, nie dopuszcza do powstania tego uciążliwego i często niebezpiecznego schorzenia. Pierwsze objawy, które powinny nas zaniepokoić, to pas tępego bólu, występujący nad pośladkami, gdy stoimy 5-10 minut. Gdy już dochodzi do kręgozmyku, to w stanach mało zaawansowanych, oprócz korekcji wkładkami, rozpoczynamy intensywną rehabilitację, która ma doprowadzić do ustabilizowania kręgosłupa.
 • Dyskopatia szyjna
  Przewlekłe pozycje zgięciowe nie służą naszym dyskom. Dlatego, że większość ludzi siedzi w pozycji zgarbionej, dyskopatie stały się plagą naszych czasów. Gdy tak sobie niedbale siedzimy, nasza głowa jest wysunięta do przodu. Takie ułożenie powoduje bardzo mocne zgięcie dolnej części kręgosłupa szyjnego. Ci z nas, którzy nie mają płaskostopia, gdy chodzą naprawiają sobie dyski szyjne, ponieważ podczas chodzenia ich głowa znajduje się nad tułowiem. Osoby z płaskostopiem również chodząc i stojąc nadwyrężają kręgosłup szyjny. Korygując płaskostopie i koślawość stawów skokowych zmieniamy postawę ciała, ale tylko w pozycji stojącej i podczas chodzenia. Wkładki nie działają, gdy siedzimy lub leżymy. Dlatego równolegle do noszenia wkładek zaczynamy pracę z pacjentami nad poprawną sylwetką siedzącą.
 • Nagniotki na palcach stóp
  Tworzą się najczęściej z powodu niewłaściwego ułożenia stóp w butach (z powodu płaskostopia). Skorygowanie stóp wkładkami zatrzymuje ten proces.

Przychodnia Wileńska
 • Przychodnia Wileńska
 • Szpital Gdańsk

Formularz kontaktowy

Ładowanie