Swissmed Centrum Zdrowia
(+48) 58 524 15 00
PRZYCHODNIA OFERTA DLA FIRM DLA SENIORA SZPITAL

O Szpitalu

5 sal operacyjnych, 80 łóżek, najwyższe standardy bezpieczeństwa, wybitni specjaliści

1. Sale chorych

Szpital Swissmed posiada cztery oddziały zabiegowe z 72 - łóżkami spełniające najwyższe międzynarodowe standardy higieny. Pacjenci przebywają przez całą dobę pod profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarską, którą mogą w każdej chwili wezwać przy pomocy specjalnych systemów przywoławczych, monitorujących czas dotarcia personelu medycznego do pacjenta. Hospitalizacja odbywa się w jedno lub dwuosobowych pokojach wyposażonych standardowo w TV satelitarną, telefon stacjonarny, dostęp do internetu. Łóżka szpitalne są myte i dezynfekowane w myjni łóżek po każdej hospitalizacji, posiadają kolorową pościel i elektryczną regulację wysokości. Okna w pokojach umieszczone są na poziomie wzroku leżącego pacjenta.

2. Blok operacyjny

Blok operacyjny Szpitala Swissmed składa się z czterech klimatyzowanych sal operacyjnych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, spełniającej najwyższe międzynarodowe wymagania higieniczne i techniczne.

Na wyposażeniu bloku operacyjnego znajdują się m.in. mobilne stoły operacyjne, specjalne panele anestezjologiczne i oświetleniowe, aparatura do laparoskopii, artroskopii, mikroskop operacyjny oraz drugi w Polsce aparat RTG Siemens z ramieniem C z opcją trójwymiarowego obrazu stosowany np. w operacjach neurochirurgicznych. Zainstalowana na sali operacyjnej kamera pozwala na prowadzenie operacji przy współpracy lekarzy chirurgów z całego świata lub transmisję obrazu bezpośrednio na salę konferencyjną w szpitalu. Blok operacyjny wyposażony jest w najwyższej klasy aparaty do znieczulania Fabius GS oraz kolumny anestezjologiczne firmy Draeger Medical pozwalające na bezpieczne i ekonomiczne znieczulanie pacjenta.

Na bloku operacyjnym Szpitala Swissmed jako jedynym w północnej Polsce został zamontowany system nawiewów laminarnych służących do utrzymywania sterylnej czystości powietrza. Zastosowanie nawiewu laminarnego umożliwia ograniczenie do minimum ilości drobnoustrojów w strumieniu powietrza wielokrotnie wymienianym w ciągu godziny w trakcie operacji. Drobnoustroje wraz z pyłami zatrzymywane są przez specjalne filtry HEPA, które równocześnie minimalizują możliwość zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia pola operacyjnego.

Ponadto szpital posiada własną sterylizatornię narzędzi operacyjnych wyposażoną w najnowszej generacji sprzęt oraz niezależny system zasilania.


Przychodnia Wileńska
  • Przychodnia Wileńska
  • Przychodnia Jaśkowa Dolina
  • Szpital Gdańsk

Informacja

Zapoznaj się z ważnnymi dokumentami do pobrania dla pacjentów szpitala:
Dokumenty do pobrania

Formularz kontaktowy

Ładowanie